KLIMATBUD

Klimatbud Bydgoszcz

Klimatyzacja Wentylacja Ogrzewanie


Klimatyzatory typu split


Klimatyzatory typu split
Klimatyzatory typu split

Postawienie jednostki na podłodze pod parapetem jest znacznie mniej korzystne, ponieważ blokuje napływ gorącego powietrza z otoczenia. Jednostki kasetonowe i kanałowe są przeznaczone do wbudowania w sufit podwieszany.

Po zabudowaniu widać jedynie kratki, przez które do pomieszczenia wpływa ochłodzone powietrze. Najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach wyższych niż standardowe. Wybór jednostki zależy od naszych preferencji i wystroju wnętrza.

Oprócz klimatyzatorów typu split stacjonarnych są także przenośne. Ich jednostkę zewnętrzną połączoną cienkimi rurkami z wewnętrzną wystawia się za okno. Klimatyzatory monoblokowe mają wszystkie elementy w jednej obudowie, dlatego są dość uciążliwe w użytkowaniu. Są dobre do ochładzania pomieszczeń używanych sporadycznie lub jako rozwiązanie awaryjne. W wersji stacjonarnej są dostępne tylko jako okienne. Ich głośna jednostka zewnętrzna jest wystawiona za okno, a wewnątrz znajduje się cichsza. Niestety, takie klimatyzatory zmniejszają powierzchnię przeszklenia i są dość głośne. Klimatyzator przenośny monoblokowy można przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego, ale korzystać z niego można jedynie w takim, w którym da się otworzyć okno i wystawić przez nie na zewnątrz dwie rury. Jedną z nich powietrze zewnętrzne dopływa do klimatyzatora, drugą – powietrze z wnętrza jest usuwane na zewnątrz. Chociaż w pomieszczeniu działa klimatyzacja, musi być w nim ciągle uchylone okno, a więc gorące powietrze stale napływa z zewnątrz, niwecząc po części efekty klimatyzacji.